564. SÓL DO KĄPIELI TETESEPT - NA PRZEZIĘBIENIEWitam serdecznie.
Dziś u mnie wszystkie dachy białe. Nie,nie od śniegu! Od szronu. W taka pogodę łatwo się przeziębić. Dlatego przychodzę do Was z kolejnym umilaczem. Pro zdrowotnym.

Właściwie w tej kwestii... Kwestii umilaczy oczywiście. U Niemców  przodują trzy firmy. Najstarszą z nich jest Kneipp,a potem Tetesept (o którym będzie mowa) i Dresdner Essenz. Teraz opowiem Wam o drugim.

Otóż Tetesept tak jak Kneipp produkuje cudowne : sole, płyny i olejki do kąpieli. Nieważne czy są to zdrowotne czy też umilające nam kąpiel ( Kneipp też jest cudowny). Właściwie nie różnią się niczym w użytkowaniu. Zasady są te same. Wsypujesz lub wlewasz do wanny i zalewasz wodą. Potem cieszysz się wspaniałą i odprężającą chwilą dla siebie.Być może tylko składniki i nazwy są tym innym elementem.
Omawiana w tej chwili sól ma nam pomóc zwalczyć pierwsze oznaki przeziębienia lub jemu zapobiec. Rozgrzewa cudownie, bo zawiera kamforę. Zawiera w sobie tez olejek rozmarynowy i eukaliptusowy, który pomaga zadbać i ukoić  nasze drogi oddechowe. Jak widać na zdjęciu powyżej skład jest naprawdę krótki i nieskomplikowany.

Po takiej kąpieli należy szybko wskoczyć do łóżka i wygrzewać się dalej. Pomaga ona nam również lepiej spać. Odpręża ciało i umysł.Tu moje drogie widzicie jaki piękny szmaragdowy kolor ma sól. Po rozpuszczeniu jej woda również zyskuje takiż kolorek.
Powiem Wam,iż w moim przypadku lekkiego kataru i chrypki sól ta pomogła. Wypociłam się mocniej niż zazwyczaj. Rano czułam się o wiele lepiej. Nie podrażniła mojej skóry. Wręcz przeciwnie była ona gładka przez dłuższy czas.

Więc,kochane jeśli nie macie uczulenia na żaden z tych naturalnych olejków eterycznych warto mieć w zanadrzu w domu coś takowego.

Polecam z całego serca.

Pozdrawiam.

cathy c.

Komentarze

  1. Super, że ma takie działanie, szkoda, że w Rossmannie nie można ich dostać ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam serdecznie. Dziękuję za Twój komentarz. Dzięki niemu mogę zajrzeć na Twego bloga. Pozdrawiam. cathy c.

Popularne posty z tego bloga

684. KALENDARZE ADWENTOWE BALEA I ALVERDE PREZENTACJA

734. ROZDANIE NA DOBRY NOWY POCZĄTEK

724. PODSUMIWANIE PROJEKTU "USE IT UP" 2017 - JAK WIDZĘ