504. CZY WIESZ JAK JEST RÓŻNICA MIĘDZY DEZODORANTEM A ANTYPERSPIRANTEM ?


Mamy dostęp do szerokiej gamy dezodorantów i antyperspirantów. Wybór jest naprawdę duży,a firmy je produkujące prześcigają się w ich wyborze i rodzaju.


DEZODORANTY :

Działanie dezodorantów ogranicza się do zmniejszania ilości oraz rozwoju bakterii na skórze bez hamowania wydzielanego przez nas potu. Zawierają one substancje przeciwbakteryjne i środki zapachowe. Efektem jest zahamowanie rozwoju drobnoustrojów i tuszowanie zapachu potu. Ich skuteczność jest krótkotrwała. Działają tylko parę godzin. W przypadku nadmiernego wysiłku, stresu czy też wyższych temperatur otoczenia nie sprawdzają się raczej.


ANTYPERSPIRANTY :

Te z kolei oprócz substancji zawierających zmniejszających rozwój drobnoustrojów i bakterii, zawierają także związki ograniczające potliwość. Związki te pod wpływem temperatury i wilgoci obecnej na skórze zmieniają się w postać żelu. Zwęża on ujścia gruczołów potowych hamując tym samym znacznie wydzielanie potu. Tymi substancjami są związki chlorku glinu i  sole glinowo - cyrkonowe. Po paru dniach owy żel zostaje usunięty z naszej skóry i wszystko wraca do normy. Poza tym związki glinu mają właściwości bakteriobójcze, które powodują zmniejszenie mikroorganizmów na naszej skórze  w miejscu zastosowania. Działanie antyprspirantów jest o wiele dłuższe od dezodorantów i bardziej skuteczne.

Antyperspiranty w znacznym stopniu ograniczają aktywność gruczołów łojowych oraz zapobiegają rozwojowi bakterii.

Mam nadzieję,że choć trochę przybliżyłam Wam tę różnicę między obydwoma produktami.


Pozdrawiam. 

cathy c.

Komentarze

  1. Niby powinno być tak jak piszesz jednak ja niejednokrotnie spotkałam się z lepszym dezodorantem niż antyperspirantem ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Witam serdecznie. Dziękuję za Twój komentarz. Dzięki niemu mogę zajrzeć na Twego bloga. Pozdrawiam. cathy c.

Popularne posty z tego bloga

684. KALENDARZE ADWENTOWE BALEA I ALVERDE PREZENTACJA

734. ROZDANIE NA DOBRY NOWY POCZĄTEK

724. PODSUMIWANIE PROJEKTU "USE IT UP" 2017 - JAK WIDZĘ